Pár slov o naší školce

Najdete nás v krásném přírodním prostředí v okrajové části Prahy 9 - Horních Počernicích.

Škola je v provozu od roku 1992, kdy byla znovu otevřena a zařízena po rozsáhlé rekonstrukci. Je pětitřídní s kapacitou 130 dětí. MŠ má velkou zahradu, kterou tvoří část bývalého lesoparku s letitými vzácnými druhy listnatých i jehličnatých stromů. Umožňuje pohybové vyžití dětí na herních prvcích při hrách venku, tvoření z písku, jízdu na šlapacích autech a koloběžkách. Máme vlastní tělocvičnu. Třídy jsou moderně vybaveny (interaktivní tabule, didaktické pomůcky, hračky atd.).

Snažíme se pro děti vytvořit zajímavý program posilující zdraví, dotýkající se všech oblastí rozvoje osobnosti dítěte v rovině obecně lidské, v rovině specifických věkových zvláštností i speciálních individuálních potřeb podle zájmu a talentu každého jednotlivce. Tvoříme program, jehož je dítě spolutvůrcem a učí se žít a poznávat svět aktivním, činorodým a plnohodnotným způsobem.

Třídy a paní učitelky

Denisa Bocková
Matilda Böhmová

Kde nás najdete?

Pár slov o naší činnosti

Široký program tělesné výchovy a sportovních aktivit

V rámci každodenního cvičení zařazujeme také dětskou jógu, cvičíme s overbally, na balančních míčích v tělocvičně MŠ, předplavecká výchova v Lagoon Letňany, široká nabídka sportovních aktivit na školní zahradě ( koloběžky, odrážedla, míče, průlezky, v letních měsících možnost sprchování-otužování )

Škola nanečisto

V rámci tohoto projektu naši předškoláci každoročně navštěvují základní školy v Horních Počernicích.

První kroky do knihovny

Cyklus návštěv s programem literární výchovy ve spolupráci s Místní lidovou knihovnou.

Řada akcí organizovaných MŠ

Tradičně pořádáme podzimní zahradní Dýňohraní, Mikulášskou zábavu, Vánoční slavnosti, karneval, Zahradní slavnost pro maminky, oslavu Dne dětí, pasování předškoláků, výlety vlakem, autobusem i pěšky, noční spaní v MŠ, divadla…. Některé z těchto akcí probíhají ve spolupráci s rodiči.

Jezdíme na školy v přírodě